Енциклопедичний вісник України

«Енциклопедичний вісник України» (англ. The Encyclopedia Herald of  Ukraine) – збірник наукових праць Інституту енциклопедичних досліджень НАН України. Друкується від 2009 року.

Галузь знань: гуманітарні науки.
Спеціальність: історія.
Тематика: спеціальні історичні дисципліни (енциклопедистика, книгознавство, біографістика, архівознавство, джерелознавство, історіографія, бібліотечна справа тощо).
Мови: українська, англійська, російська.
Періодичність: раз на рік.
Індексація: Google Scholar, Національна бібліотека імені В. Вернадського

Мета видання

«Енциклопедичний вісник України»

  • публікує результати наукових досліджень, огляди й рецензії в  галузі енциклопедистики та суміжних спеціальних історичних дисциплін – бібліографістиці, біографістиці, книгознавстві, архівознавстві, словникарстві, видавничій справі тощо;
  • знайомить із визначними енциклопедистами і їхніми здобутками;
  • висвітлює актуальні події в царині енциклопедичної справи, інформує про важливі енциклопедичні проекти.

Цільова аудиторія

Науковці-енциклопедисти, лексикографи, історики, книгознавці, фахівці з бібліотечної справи, архівної справи, біографістики, бібліографістики та суміжних дисциплін.

Політика відкритого доступу

«Енциклопедичний вісник України» дотримується політики відкритого доступу до опублікованого матеріалу, визнаючи пріоритетними принципи вільного поширення наукової інформації та обміну знаннями задля глобального суспільного розвитку. Матеріали збірника поширюються на умовах норм «Закону України Про авторське право і суміжні права». Користувачі мають можливість вільно читати, завантажувати, копіювати контент із навчальною та науковою метою, а також розповсюджувати його у вигляді цитувань з обов’язковим покликанням на джерело.

Рецензування

Рецензування має на меті забезпечити оригінальність та значимість опублікованого дослідження. До кожного поданого рукопису, що подається до розділу “Дослідження в науці енциклопедії”, призначаються два зовнішні рецензенти.

Редакційна етика

Правову основу забезпечення публікаційної етики становлять міжнародні й національні стандарти:

Реєстраційні дані

ISSN: 2706-9990
E-ISSN: 2707-000X

Свідоцтво про державну реєстрацію: КВ № 15829–4301Р від 12.10.2009 р. (Наказ Міністерства Юстиції України №1823/5 від 12.10.2009)

Засновник: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України
Видавець: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України